آبادانی ها

شفاف ؛ گویا و مستقل

آبادانی ها

شفاف ؛ گویا و مستقل

آبادانی ها

آبادانی ها فقط یک واحد اطلاع رسانی و تحلیل اخبار شخصی است و سر سفره ی هیچکس نبوده و نیست.

آخرین نظرات
نویسندگان

۶ مطلب در تیر ۱۳۹۶ ثبت شده است

۲۲
تیر

کم تر از یکسال پیش محمد حویزاوی با رای اکثریت شورای چهارم شهر پس از یک دوره ی ناموفق در شهرداری خرمشهر ؛ با چند ماه دوندگی و نامه نگاری و متوسل شدن به نمایندگان و …. به اتاق شهرداری آبادان مشایعت و  با اختیارات تام بعنوان شهردار آبادان منصوب شد.

۲۲
تیر

عامر کعبی خواستار تعامل و همدلی همه ی نخبگان آبادانی در دوره پنجم شورای اسلامی شهر آبادان شد
عامر کعبی : انتخابات به پایان رسیده است و از این پس باید شاهد رفاقت های موثر در مسیر اعتلای رفاه همگانی در شهر آبادان باشیم.

۲۲
تیر

همیشه در همه جا گفته ایم که ما سر آمد فوتبال ایران بوده ایم که آنهم بی دلیل نبوده است. فوتبالیست های آبادان دیگر تیم ها ی جام تخت جمشید و تیم های ملی را بارور کرده اند، چرا که آبادان زمانی به گزارش اروندپرس؛ مهد ورزش و پرورش جوانان ورزشکار بود بر خلاف اکنون که سازندگی در فوتبالش سیر نزولی را طی کرده است و متاسفانه بعد از پایان جنگ تنها نماینده شهرش در لیگ برتر را به بازیکنان وارداتی واگذار نموده است.

اکنون کمتر از تعداد انگشتان دست بازیکنان بومی در تیم صنعت نفت وجود دارد و سهمی بسیار اندک  از استعدادهای آبادان در این تیم می بینیم.

درگذشته های دور در دهه های سی و چهل ؛ فوتبال آبادان به اوج خود رسید که در اواخر دهه چهل و اوائل دهه پنجاه، بیش از سی تیم فوتبال در این شهر فعالیت داشتند که پنج تیم آن در فوتبال کشور خودی نشان میدادند.
یکی از تیم هائی که در اواخر دهه سی تا اواسط  دهه چهل (از سال۱۳۳۸ تا۱۳۴۵) در فوتبال شهرمان رشد ونمو کرد تیمی در محله بهار (از ایستگاه ۸ تا۱۲ ) بود که با ادغام از چند تیم محلی بوجود آمد که بعدها به نام « دارائی» معروف شد.

بچه های این تیم را فردی به اسم «ماشاالله سپهری» به دور هم جمع نمود تا در فوتبال آبادان خودی نشان دهند و در فوتبال کشور مان مطرح شوند . بازیکنانی چون، محمود اعتمادی،محمد دهباشی، احمد حمیدی و برادران قندیل ،حسن ایزدبخش و….

تیم دارائی روز به روز در فوتبالمان معروف تر شد که با یک اختلاف در بازیکنان باعث شد که بالاخره این تیم مردمی هم منحل شود.


تیم دارائی درسال های اوج خود:

ایستاده از راست : گازرزاده (سرپرست تیم)، مسعود مشایخی،هوشنگ ده بالیان،عظیم الشان، غلامرضا (گرگو)دوانی، علی قندیل، غلامعلی خلاقی ،محمد دهباشی، ماشاالله سپهری؛سبحان زاده(موسس تیم)
نشسته از راست؛ حسن ایزدبخش،؟،حسین قندیل، قاسم اقلیما،؟.

جلیل صفری

عکس از محمد مسیبی 

۲۲
تیر

اگر انتخابات شورای شهر آبادان به فرجام برسد و چرخ و فلک بازشماری های چندباره این انتخابات از حرکت بایستد باید منتظر چرخ و فلکی دیگر به نام انتخاب شهردار باشیم.

۰۷
تیر

کورش اسدی ناتمام ماند. کورش اسدی به انتها نرسید. کورش اسدی حتی نیمی از توانش را هم بروز نداد. آن ذهنِ شکاکِ لبخندزنِ سخت‌گیرِ بی‌تاب بسیار فراتر از «کوچه ابرهای گمشده» می‌توانست پیش برود که خودش اتفاقی در رمانِ این روزها محسوب می‌شد. کورش اسدی از معدود نویسندگانِ زنده فارسی‌نویس بود که شِمایی از یک بوطیقای شخصی را می‌شد در آثارش تشخیص داد. دستورِ زبانِ ویژه خودش را داشت. لحنش، حال‌وهوای آثارش و از آن مهمتر، ایده‌های زیباشناختی‌اش خاصِ خودش بود و البته مانده بود تا این بوطیقا کامل شود. مانده بود و دریغا که ماند. که ناتمام ماند.

۰۷
تیر

کار بازشماری تعدادی دیگر از صندوق های انتخابات شورای شهر ابادان به پایان رسیده و ظهر امروز چهارشنبه ۷ تیر جلسه ای با حضور نمایندگان آبادان در مجلس شورای اسلامی در محل فرمانداری این شهر تشکیل شد تا مقدمات اعلام نهایی بازنگری شده ی انتخابات پنجمین دوره انتخابت شورای اسلامی این شهر تا فردا پنجشنبه هشتم تیرماه ۱۳۹۶ مشخص و اعلام بشود.